Zabytek
Pałac w Miłkowie
Szklarska Poręba
Lokalizacja
Szklarska Poręba
Karpacz
Mysłakowice
Świeradów-Zdrój
Jelenia Góra
14
sty
-
13
sty
Termin pobytu
Liczba osób
2
szukaj
Sprawdź dostępność
Pałac w Miłkowie

Jeśli lubisz oglądać pałace, to koniecznie odwiedź ten w Miłkowie. Miłków to duża wieś łańcuchowa, która ciągnie się wzdłuż potoku Młynówka. Jest jedną z najstarszych wsi w Karkonoszach.

Pałac w Miłkowie powstał w drugiej połowie XVII w. po pożarze w roku 1768 r. obiekt odbudował ówczesny właściciel, hrabia von Lodron. To jemu należy przypisać klasycystyczny wystrój elewacji oraz powstanie otaczającego go parku. Kolejne zmiany wprowadzono w XIX w., ale objęły one tylko układ i wystrój wewnętrzny wprowadzone przez ówczesnych właścicieli rodzinę Matuschka.
Pałac jest okazałą, dwukondygnacyjną budową na planie podkowy. Budynek nakrywają wyniosłe dachy mansardowe, z wydatnymi kominami i lukarnami. Fasada ma regularny i symetryczny charakter. Wejście główne zostało umieszczone na osi i ujęte w kolumnowy portal, nad którym znajduje się kartusz herbowy. Wnętrza zachowały układ przestrzenny z czasów ostatniej przebudowy. Na parterze pomieszczenia główne posiadają sklepienia krzyżowe. W pobliżu pałacu znajdują się zabudowania folwarczne otoczone rozległym parkiem krajobrazom.

Zapraszamy na naszą zakładkę "Kamery".

 

Zobacz inne atrakcje:
undocrosscross-circle