Rekreacja
Trasy rowerowe Karpacz
Szklarska Poręba
Lokalizacja
Szklarska Poręba
Karpacz
Mysłakowice
Świeradów-Zdrój
Jelenia Góra
14
sty
-
13
sty
Termin pobytu
Liczba osób
2
szukaj
Sprawdź dostępność
Trasy rowerowe Karpacz

Propozycje wycieczek rowerowych

TRASA 1 Wyruszamy z centrum miasta, skąd kierujemy się na ulicę Kopernika i przejeżdżamy obok Muzeum Sportu i Turystyki. Następnie skręcamy w prawo w ulicę Obrońców Pokoju. Jest to droga asfaltowa w kierunku Osiedla Skalnego i Wilczej Poręby. Za hotelem Relaks skręcamy w prawo w ulicę Wilczą jedziemy nią aż do końca asfaltu. Stąd zielonym szlakiem turystycznym udajemy się w kierunku Budnik i dalej (drogą leśną z szutrem) na przełęcz Okraj. Po zdobyciu przełęczy (1046 m n.p.m.) jest możliwość przekroczenia granicy państwa. Jeżeli chcecie jednak trzymać się dalej trasy, zjedźcie drogą asfaltową do parkingu na Rozdrożu pod Sulicą. Po krótkim wypoczynku, kierując się żółtym szlakiem jedziemy na Przełęcz Kowarską, z której drogą asfaltową zjeżdzamy w kierunku Kowar i dalej Krzaczyny (dzielnica Kowar). Po przejechaniu przejazdu kolejowego skręcamy w lewo, aby po dojechaniu do znaków zielonych skierować się do Karpacza (osiedle Skalne) i dalej do centrum miasta. Długość trasy ok. 25 km.

TRASA 2 Po wyruszeniu z centrum miasta, jedziemy drogą asfaltową w kierunku Wilczej Poręby. Po odnalezieniu szlaku zielonego i przejechaniu nim około 200 metrów, wjeżdżamy w las. W dalszym ciągu trzymając się znaków zielonych, udajemy się w kierunku Budnik. Po drodze warto zwrócić uwagę na piękne widoki oferowane przez Kotlinę Jeleniogórską. W Budnikach spotykamy szlak żółty, którym zjeżdżamy w kierunku Kowar – Krzaczyny ( tu 300 m trzeba sprowadzić rower ze względu na trudność trasy). Po dojechaniu do leśniczówki Jedlinki skręcamy w lewo, aby ponownie, jadąc szlakiem zielonym, dojechać do Karpacza – Osiedle Skalne, a następnie do centrum. Długość trasy ok. 15 km.

TRASA 3 Z centrum miasta skręcamy w ul. Kościelną i dalej w Poznańską. Po dojechaniu do ul. Myśliwskiej (szlak zielony) skręcamy ponownie w lewo. Gdy dojedziemy do skrzyżowania szlaków, wybieramy szlak czerwony, którym jedziemy do Polany Śródleśnej. Tam skręcamy w prawo w kierunku Grabowca (784 m n. p. m.) – wspaniały punkt widokowy na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską). Wracając do Polany, udajemy się w kierunku kaplicy Św. Anny. Za kaplicą jedziemy w kierunku wsi Miłków, którą przecinamy, aby drogą wiodącą wśród pól i łąk dojechać do szosy z Karpacza do Jeleniej Góry. Po przejechaniu mostu na rzece Łomnicy jedziemy asfaltową drogą w stronę Ściegien i dalej na osiedle Skalne. Następnie ul. Obrońców Pokoju kierujemy się do centrum Karpacza Długość trasy ok. 15 km.

TRASA 4 Startujemy spod DW „Bachus” (stara karczma Sądowa). Tu zjeżdżamy w ulicą Kościelną, Nadrzeczną (obok nowych bloków) do ulicy kolejowej (skręt w lewo). Jedziemy do końca, aby dalej skręcić w prawo. Drogą szutrową jedziemy teraz do wsi Miłków (zbocza góry Strzelec). W Miłkowie, przed stadnina koni i zabytkowym zespołem pałacowym skręcamy w lewo. Wśród pól dojeżdżamy do szosy łączącej wieś Miłków z Sosnówka – jedziemy w kierunku Sosnówki. Po przejechaniu około 300 m docieramy do wsi Głębock, gdzie spotykamy szlak czerwony (skręt w prawo). Szlakiem tym jedziemy do Mysłakowic, po drodze mijając stylowe domy tyrolskie. Po dotarciu do kościoła i pałacu, przejeżdżamy przez zabytkowy park w kierunku dworca PKP Mysłakowicach, skąd udajemy się w kierunku ZPL „Orzeł’” ( jeden z najstarszych zakładów przemysłu lniarskiego). Po minięciu ich, kierujemy się do Karpacza. Długość trasy ok. 22 km.

TRASA 5 Z pod Kościoła w centrum miasta jedziemy drogą asfaltową w prawo w kierunku Wilczej Poręby, skąd zgodnie ze znakami szlaku żółtego jedziemy do mostu betonowego na Łomniczce. Za strefą wypoczynkową skręcamy w prawo, w drogę nie oznakowaną, którą dojeżdżamy do DW „Irena”, przy którym skręcamy w lewo. Teraz Jadąc leśną ścieżką, dojeżdżamy do skoczni narciarskiej „Orlinek” i hotelu górskiego „Orlinek”. Za hotelem skręcamy w lewo na szlak czerwony, którym jedziemy do schroniska nad Łomniczką. Powrót tą samą trasą do hotelu. Dalej jedziemy w kierunku Karpacza Górnego. Po dojechaniu do głównej szosy, skręcamy w prawo. Jedziemy około 300 m, a następnie skręcamy tym razem w lewo, w ul. Strażacką, którą dojeżdżamy do ul. Myśliwskiej (szlak zielony). Zjeżdżamy do ul. Poznańskiej i dalej ul. Kościelną obok starej Karczmy Sądowej (obecnie DW „Bachus”) dojeżdżamy do centrum miasta. Długość trasy ok. 17 km.

TRASA 6 Początek trasy to centrum miasta koło DW „Bachus”. Kierujemy się w ul. M. Kopernika, przejeżdżamy koło Muzeum Sportu i Turystyki. Następnie skręcamy w prawo w kierunku Wilczej Poręby. Po dotarciu do skrzyżowania szlaku żółtego z zielonym jedziemy dalej tymi kolorami. Osiągamy krawędź lasu (koniec asfaltu) i wyjeżdżamy na leśna drogę, z której skręcamy na szlak zielony. Teraz docierając do kolejnej „krzyżówki” wybieramy szlak czarny i kierujemy się w Dolinę Sowią (jest to najtrudniejszy odcinek naszej wycieczki). Po osiągnięciu wiaty, skręcamy w lewo. Dalsza jazda odbywa się po ścieżce poziomej, która docieramy do szlaku zielonego, którym zjeżdżamy w dół do szlaku czarnego. Mijając Krucze Skały dostajemy się na ulicę Obrońców Pokoju, którą kierujemy się do centrum miasta . Długość trasy ok. 10 km.

Zapraszamy na naszą zakładkę "Kamery".

undocrosscross-circle