Zamek
Zamek Chojnik
Szklarska Poręba
Lokalizacja
Szklarska Poręba
Karpacz
Mysłakowice
Świeradów-Zdrój
Jelenia Góra
14
sty
-
13
sty
Termin pobytu
Liczba osób
2
szukaj
Sprawdź dostępność
Zamek Chojnik

Ruiny Położone są na wzgórzu Chojnik (627 m n.p.m.), nad dzielnicą Jeleniej Góry - Sobieszowem. Zamek Chojnik wybudowany został w XIV w. przez księcia z linii Piastów świdnicko-jaworskich, Bolka II, jako jeden z elementów systemu fortyfikacji granic księstwa.

Kolejnymi właścicielami budowli był ród Schaffgotschów, który dokonał rozbudowy obiektu w duchu renesansu. Od czasu wielkiego pożaru w roku 1675, kiedy ród przeniósł się do pałacu w Sobieszowie, zamek pozostaje trwałą ruiną, udostępnioną obecnie do zwiedzania.

Do budowli prowadzą dwa szlaki, zarówno dla amatorów pieszej wędrówki, jak i rowerzystów. Ci pierwsi mogą w trakcie wspinaczki spenetrować, znajdującą się na szlaku, tzw. Jaskinię Przemytników. Szlak czerwony to szlak prowadzący na zamek brukowaną drogą. Bez większego problemu mogą go pokonać rodziny z dziećmi. Szlak czarny skierowany jest dla bardziej zaawansowanych piechurów ze względu na odcinki wymagające wspinaczki po skałach. Niezależnie od tego, jaki szlak wybierzecie, na zamek dotrzecie w czasie około 30 minut. Bez problemu można wejść z psem na smyczy na teren Karkonoskiego Parku Narodowego, jak i do ruin zamku.

Zapraszamy na naszą zakładkę "Kamery".

Zobacz inne atrakcje:
undocrosscross-circle